در پایان پست دیروز در 3 مهارت (و 1 قانون!) مکالمه صمیمی ، ما قول دادیم که با وظیفه تکالیف آخر هفته شما پیگیری کنید. ایناهاش:

این آخر هفته وقت بگذارید تا روی آنچه در وبلاگ جمعه یاد گرفته اید ، کار کنید. سعی کنید مکالمه ای صمیمی با یک سؤال باز داشته باشید.

نمونه هایی از چنین سؤالاتی عبارتند از: "چه نوع تغییراتی را می توانیم در سال آتی ایجاد کنیم تا آن را به بهترین سال خود تبدیل کنیم؟" "" به نظر شما این روزها برای شما خوب پیش می رود؟ "و" چه احساسی دارید خوب پیش نمی رود؟ "

شما همچنین می توانید یک سؤال را با سؤال "سؤال کنید ، کودک چگونه است؟" یا "زندگی با شما چگونه رفتار می کند؟" با من حرف بزن. دارم گوش میدم."

احساسات خود را در کلمات قرار دهید

اگر در حین مکالمه خود می بینید که در تلاش برای ایجاد احساسات خود در کلمات هستید ، می توانید از لیست زیر به عنوان کمک استفاده کنید. شاید نیاز به استفاده از بیش از یک کلمه یا عبارت داشته باشید و ممکن است احساساتی را تجربه کنید که در این لیست پوشیده نیست. اگر این اتفاق بیفتد ، وحشت نکنید! کاملاً طبیعی است! لیست فقط یک نقطه شروع است. بداهه تشویق می شود.

احساس می کنم .

ناراحت
مثل یک شکست
غیرقابل ارزیابی
دور از تو
تنها
توهین
مثل من پذیرفته نیستم
راحت
سوء تفاهم
ویژه
محبت
پرسیدن سؤالات پایان بخش

با پرسیدن سؤالاتی که قلب را باز می کند ، احساسات و افکار شریک زندگی خود را کاوش کنید. در اینجا چند مثال وجود دارد که می توانید امتحان کنید:

به نظر شما این موضوع در روابط ما تأثیر گذاشته است؟ اگر چنین است، چگونه؟
ارزشهای شما در این باره به شما چه می گوید؟
واقعاً دوست دارید از من سؤال کنید؟
به طور خاص چه چیزی شما را در این شرایط ناراحت می کند؟
به کسی فکر کنید که واقعاً او را تحسین می کنید. او چه کاری انجام می دهد و او چگونه این وضعیت را مشاهده می کند؟
 ابراز همدلی

برای تعمیق صمیمیت در یک مکالمه ، واقعاً کمک می کند تا شریک زندگی خود را به درک و همدلی نشان دهید. ابتدا سعی کنید خود را در کفش های شریک زندگی خود قرار دهید و آنچه را که می گویند یا احساس می کنید درک کنید. سپس با شریک زندگی خود ارتباط برقرار کنید که افکار یا احساسات آنها واقعاً برای شما معنی دارد. در زیر چند جمله عالی برای انتقال درک و همدلی آورده شده است. به آنها نگاه کنید و از حلقه های صحیح به عنوان پیگیری سخنان شریک زندگی خود استفاده کنید:

ای کاش زودتر این را می شناختم. متاسفم.
تو کاملاً حس می کنی
این هم مرا آزار می داد.
من اینجا هستم
این باید شما را بی احساس درماندگی کند.
به یاد داشته باشید ، در یک مکالمه صمیمی ، کار شما این است که درک و اعتبار کنید ، نه برای ادراک خود استدلال کنید. هر دو شریک به نوبت درک می شوند. در سالهای اولیه برقراری رابطه ، سؤالات اعتماد بسیار مهم است: "آیا وقتی ناراحت می شوی ، برای من آنجا خواهی بود؟" "آیا من اولین بار در زندگی شما هستم؟" ؟ "و غیره

هنگامی که تمرین این مهارت ها را شروع کردید ، ممکن است تعجب کنید که چگونه به طور طبیعی آنها در تعامل روزانه شما با عزیزان عمل می کنند . و از تغییرات مثبت آنها به سرعت در روابط مهم ترین آنها تأثیر می گذارد. موفق باشید!

منبع :  sanykala

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها