ما می خواهیم نگاهی به هسته اصلی روابط جدید بیندازیم: پیوند عمیقی که یک زن و شوهر از طریق تعامل صمیمی ایجاد می کنند ، به خصوص از طریق مکالمات روزانه آنها. در این پست نحوه استفاده از مهارت های دکتر گوتمن برای به اشتراک گذاشتن دلسوزی و همدلی با همسر خود را توضیح خواهیم داد.

توجه: در حالی که ایده هایی که به اشتراک می گذاریم از نظر تئوری بسیار ساده هستند ، اما اجرای آنها دشوار است. اگر فکر می کنید اجرای آنها به عنوان یک چالش است ، ناامید نشوید! توصیه های دکتر گوتمن را بخاطر بسپارید: تا زمانی که چهار مرحله از تسویه حساب را طی نکرده اید ، هیچ عقیده یا حل مسئله ای ندارید.

همچنین ، به یاد داشته باشید که توصیه های فوری ممکن است به عنوان شلاق و توهین به شریک زندگی شما خاتمه یابد. آنها ممکن است با خود فکر کنند ، "آیا این شخص فکر می کند من آنقدر گنگ هستم که نمی توانم راه حل خودم را پیدا کنم؟" این احتمالاً چند زنگ را صدا می زند - زنگ های ناراحتی و حتی ناراحتی.

در زیر ، نمونه ای از دو مکالمه احتمالی بین Cheyenne و ویل ، یک زوج جوان را که از یک شام در خانه با یک دوست مشترک خود ، ابی ، در خانه می روند ، پیدا می کنید.

مثال اول ، تلاش ناموفق در ابراز دلسوزی و همدلی در تلاش برای گفتگوی صمیمی:

Cheyenne: من نمی توانم باور کنم که چگونه ابی هنگامی که من آنچه را که در مهمانی اتفاق افتاده است واکنش نشان داد. چه تلاشی ناخوشایند برای تغییر موضوع! فکر میکنه کیه مگه؟ همینطور منو خاموش کن

ویل: شما می دانید ابی فقط جمعیت را دوست ندارد. دفعه دیگر ، نباید آن را بالا ببرید ، همه چیز را خیلی بی دست و پا می کند.

Cheyenne: شما چنین سرکوبگر هستید ، چرا نمی توانید برای من بایستید؟ فکر کردی که شب دیگر او عجیب است ، من نمی بینم که چرا نمی توانم با او صحبت کنم.

ویل: بیا ، ما قبلاً این کار را کرده ایم. بیایید قهوه یا چیز دیگری بخوریم. در راه ، می توانم آن گالری هنری را که فکر کردم دوست دارید ، به شما نشان دهم.

چاین: نه ، هر چی. خوب است ، بیایید فقط به خانه برویم.

در این سناریو ، ویل بدون در نظر گرفتن نیاز چینی برای حمایت از وی هنگام ناراحتی ، واکنش نشان می دهد. او بلافاصله عجله می کند تا توضیحی ارائه دهد ، حتی از شخصی که دوست دخترش از آن حمله می کند دفاع می کند. او از تعامل با او در سطح عاطفی امتناع می ورزد و به جای آن سعی می کند او را منحرف کند. او مانده است که احساس ناامید و حتی ناامیدتر از گذشته کند. او انتظار همدلی وی را داشت و در عوض توصیه هایی را دریافت کرد که از آنها درخواست انتقاد و انتقاد نکرد و مطمئناً انتظار نداشت که آنها را بشنوند. در اینجا راهی وجود دارد که ویل می تواند مهارت های دکتر گوتمن را برای مکالمه صمیمی با همان سناریو به کار ببرد ، و باعث افزایش احساس و اعتماد به نفس وی و Cheyen به یکدیگر می شود:

Cheyenne: من نمی توانم باور کنم که چگونه ابی هنگامی که من آنچه را که در مهمانی اتفاق افتاده است واکنش نشان داد. چه تلاشی ناخوشایند برای تغییر موضوع! فکر میکنه کیه مگه؟ همینطور منو خاموش کن

ویل: متاسفم ، می دانم که چگونه این باعث ناراحتی شما می شود. می دانم که شما می خواستید کمک کنید ، اما او هرگز نمی خواهد به آنجا برود.

Cheyenne: من ابی را دوست دارم . این بسیار ناامید کننده است که مجبور شدم روی پوسته های تخم مرغ اطراف او قدم بزنم. خسته کننده است

وصیت نامه: معنی دارد. من از این متنفرم که مجبور شوم خود را در موقعیت های اجتماعی سانسور کنم. من فقط می خواهم استراحت کنم.

چاین: آره میدونی چیه؟ بیایید آن گالری را که شما در مورد آن صحبت کردید ، ببینیم ، آن همانی که شما گفتید دوست دارم .

این تکنیک ها را در رابطه خودتان امتحان کنید و نتایج ممکن است شما را غافلگیر کند! با برقراری مکالمه های حمایتی و صمیمی با شریک زندگی خود می توانید اعتماد به نفس - مهمترین ماده در یک رابطه سالم و خوشحال - ایجاد کنید و از همیشه نزدیک تر باشید!

موارد بیشتر در بایگانی

منبع : sanykala

مشخصات

آخرین جستجو ها